BACALAUREAT 2014 MATEMATICĂ EDU.RO. Vezi aici ce SUBIECTE au avut de rezolvat elevii

BACALAUREAT 2014 MATEMATICĂ EDU.RO. Peste 107.000 de absolvenţi de clasa a XII-a au susţinut miercuri, 2 iulie, proba scrisă la Matematică. Elevii au avut de rezolvat VARIANTA 1. Subiectele şi baremul de corectare vor fi afişate în jurul orei 15.00 şi pe EDU.RO.
Iulian Tudor
02 iul. 2014, 08:34
BACALAUREAT 2014 MATEMATICĂ EDU.RO. Vezi aici ce SUBIECTE au avut de rezolvat elevii

BACALAUREAT 2014 MATEMATICĂ EDU.RO. SUBIECTE MATEMATICĂ BACALAUREAT 2014. La matematică, elevii au primit subiecte diferenţiate în funcţie de profil: matematică-informatică, tehnologic, ştiinţele naturii şi pedagogic. Măsura subiectelor diferenţiate a fost luată începând de anul trecut, după ce mulţi dintre absolvenţi s-au plâns că la matematică subiectele primite sunt dificile pentru gradul lor de pregătire.

VEZI MAI JOS CE SUBIECTE S-AU DAT LA MATEMATICĂ, profilul real, specializarea matematică-informatică:

VEZI MAI JOS CE SUBIECTE S-AU DAT LA MATEMATICĂ, profilul real, specializarea ştiinţele naturii:

VEZI MAI JOS CE SUBIECTE S-AU DAT LA MATEMATICĂ, filiera tehnologică:

 

La Matematică, elevii au primit trei subiecte, notate cu câte 30 de puncte fiecare, toate fiind obligatorii. Pentru toate cele trei subiecte elevii vor fi punctaţi pentru capaitatea lor de rezolvare a problemelor date.

SUBIECTE Matematică BACALAUREAT 2014 EDU.RO.  Candidatul este punctat şi dacă rezolvă parţial fiecare cerinţă. Baremul publicat de EDU.RO arată că se punctează corespunzător oricare altă metodă de rezolvare corectă a problemei.

SUBIECTE Matematică BACALAUREAT 2014 EDU.RO. SUBIECTELE BACALAUREAT 2014 au fost elaborate de profesori specialişti din cadrul Centrului Naţional de Evaluare şi Examinare. Elevii au avut posibilitatea să consulte şi să rezolve modele de subiecte pentruBACALAUREAT 2014 încă de la sfârşitul lunii octombrie 2013, când acestea au fost publicate pe site-ul edu.ro.

SUBIECTE Matematică BACALAUREAT 2014 EDU.RO. BACALAUREATUL s-a desfăşurat în 527 de centre de examinare.

Luni, 30 iunie, absolvenţii de clasa a XII-a au susţinut prima probă scrisă de la examenul de bacalaurat, la limba şi literatura română.

Vezi aici ce SUBIECTE au picat la ISTORIE

VEZI AICI SUBIECTELE şi BAREMUL DE CORECTARE LA LIMBA ROMÂNĂ, profilul REAL

VEZI AICI SUBIECTELE şi BAREMUL DE CORECTARE LA LIMBA ROMÂNĂ, profilul UMAN

 

Vezi şi: Un elev a inventat cea mai sigură metodă de copiat. Profesorii nu vor bănui nimic VIDEO

BACALAUREAT 2014: Dezastru la prima simulare. REZULTATE BAC 2014

Pe 11 iulie vor fi afişate REZULTATELE DUPĂ CONTESTAŢII LA BACALAUREAT 2014. RomaniaTV.net îţi prezintă, în timp real, REZULTATELE FINALE LA BACALAUREAT 2014.

Elevii care nu au promovat examenul de bacalaureat în prima sesiune, mai au o şansă anul acesta, la sesiunea din toamnă. Probele scrise la a doua sesiune a examenului de bacalaureat 2014 încep pe 25 august, cu examenul la limba şi literatura română, primele rezultate urmând să fie afişate pe 1 septembrie 2014.

BAC 2014. Sesiunea august-septembrie 2014:

  • 14 – 18 iulie 2014, Înscrierea candidaţilor la a doua sesiune de examen
  • 18 – 19 august 2014, Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală înlimba română – proba A
  • 18 – 19 august 2014, Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală înlimba maternă – proba B
  • 19 – 20 august 2014, Evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională – proba C
  • 21 – 22 august 2014, Evaluarea competenţelor digitale – proba D
  • 25 august 2014, Limba şi literatura română – proba E) a) – proba scrisă
  • 26 august 2014, Limba şi literatura maternă – proba E) b) – probă scrisă
  • 27 august 2014, Proba obligatorie a profilului – proba E) c) – probă scrisă
  • 29 august 2014, Proba la alegere a profilului şi specializării – proba E) d) – probă scrisă
  • 1 septembrie 2014, Afişarea rezultatelor (până la ora 12:00) şi depunerea contestaţiilor (orele 12:00 –  16:00)
  • 2 – 3 septembrie 2014, Rezolvarea contestaţiilor
  • 4 septembrie 2014, Afişarea rezultatelor finale

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la FIZICĂ şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la CHIMIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la BIOLOGIE şi ANATOMIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la ISTORIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la GEOGRAFIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la FILOSOFIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la PSIHOLOGIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la LOGICĂ şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la SOCIOLOGIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014 MODELUL DE SUBIECTE la ECONOMIE şi BAREMUL DE CORECTARE

BACALAUREAT 2014: De ce NU e bine să toceşti. Şase secrete pentru a învăţa eficient

DailyBusiness
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
Spynews
Unde se pun frunzele de nuc de Rusalii în casă. Ce simbolizează ele, de fapt
Bzi.ro
Nu te-ai fi gândit că Andreea Esca are așa ceva în casă! Aris Melkior a dat-o de gol! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cinci lucruri pe care nu e bine să le faci de Sfânta Treime, a doua zi de Rusalii. Se spune că e mare păcat și vei fi urmărit de ghinion
Capital.ro
Doliu în muzica populară din România. A plecat la Petrică Mâțu Stoian. Drum lin, maestre!
Playtech.ro
Fructul cu cel mai mare conținut de magneziu. Îl găseşti peste tot şi este o sursă naturală de energie
DailyBusiness
ANPC a găsit alte nereguli în supermarketuri. Produse expirate, mizerie și amenzi de 140.000 lei
Adevarul
Și-a mutat Putin bombardierele nucleare în apropiere de Alaska? Analiza experților
wowbiz.ro
„Distrus, sunt un tată neputincios, scoală-te...” Ionel Ganea, zdrobit de durere . Și-a pierdut fiul de doi ani la o lună după accidentul pe care l-a provocat
Spynews
Fiul lui Ionel Ganea a murit! Băiețelul în vârstă de 2 ani a fost implicat într-un grav accident de circulație cu aproximativ o lună în urmă
Spynews
Camelia Mitoșeru a cunoscut-o pe noua iubită a lui Mihai Mitoșeru! Actrița radiază de fericire alături de familia ei | FOTO
Evz.ro
Ultimele ocazii de evadare. Calendarul minivacanțelor până la finalul lui 2025
Ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a fost dată afară! A vorbit imediat despre ce a pățit: „Nu poți face asta”
kanald.ro
Dezvăluiri cutremurătoare în cazul deceselor suspecte de la Spitalul Pantelimon! Apar noi stenograme în dosar: „Nu mai scăpăm de ea. Facem curățenie...”
Cancan.ro
60 de grade în București, la sol. Ziua istorică pe care românii nu au voie să o uite
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România este în doliu! Am pierdut o eminență a țării. Unul dintre cele mai mari nume
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga i-a lăsat mască pe tanzanieni. Apariție spectaculoasă la plajă
stirilekanald.ro
Fosta soție a lui Robert Lupu, criminalul Teodorei Marcu, dezvăluiri șocante! Au stat împreună 12 ani, de frică să nu o omoare: "Mă amenința că mă omoară pe mine și familia mea"
Ilie Bolojan, anunț major despre serviciul militar obligatoriu: „Este bine să avem o armată dotată. Trebuie să ne adaptăm la aceste realități”
MediaFlux
Rusia a început din nou ofensiva în Ucraina! Armata avansează în regiunea Dnipro, pe fondul disputelor privind soldații morți
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Un supliment banal elimină din corp chimicalele care nu pleacă niciodată